Zapowiedź! Cisy Nałęczów - Mazowsze Stężyca

Cisy : Mazowsze

Już w sobotę Cisy Nałęczów czeka trudne spotkanie z Mazowszem Stężyca. Goście na pewno nie oddadzą tanio skóry i będą walczyć o włączenie się do walki o awans. Cisy na własnym terenie przegrały tylko raz, z Wodniakiem Łaziska, kiedy to Cisy grały bez 6 podstawowych piłkarzy. Miejmy nadzieję że twierdza Nałęczów nie zostanie zdobyta i nasza drużyna wygra to spotkanie. Mecz z Mazowszem w najbliższą sobotę o godzinie 16:30, na stadionie LKS Cisów Nałęczów. Zapraszamy!

Raport z szatni gości:

Mazowsze w tej rundzie gra bardzo słabo, podczas 4 ligowych kolejek zaliczyła tylko jedno zwycięstwo z Hetmanem Gołąb na własnym obiekcie, w pozostałych spotkaniach ulegała Garbarni Kurów(1;4), Wodniakowi Łaziska (1;3) i KS Górze Puławskiej (1:3). Drużyna ze Stężycy przed obecną rundą wzmocniła się kilkoma zawodnikami, między innymi Łukaszem Kuśmierzem z Powiślaka Końskowola oraz Tomaszem Sikorą z Orląt Dęblin, te transfery i dobra forma miały sprawić że Mazowsze wróci do klasy okręgowej, obecnie bardzo mocno zawodzą. Spotkanie z Cisami będzie dla nich bardo ważne z perspektywy ligowej tabeli, jeśli przegrają to Cisy będą już tylko dwa punkty za nimi, jeśli wygrają zmniejszą przewagę Góry i Wodniaka, pokazując że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o tytuł. Mazowsze w tej rundzie to drużyna tracąca bardzo dużo bramek w 4 kolejkach stracili ich aż 10, strzelając 6. Nasza ofensywa od początku sezonu pokazuje, że potrafi stwarzać sobie sytuację, miejmy nadzieję że w najbliższym spotkaniu dorzucimy do tego również skuteczność.

Raport z szatni:

Trener Pyśniak na pewno nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Kontuzję nadal leczy Ł.Krasucki, a za kartki pauzować będzie F.Pyśniak. Do składu po absencji wraca P.Raczyński, który najprawdopodobniej zagra na swojej nominalnej pozycji zastępując F.Pyśniaka. Do pierwszej 11 powinien wrócić również K.Staniecki, z którego nie mógł skorzystać M.Pyśniak w spotkaniu z Janowcem. Pierwszy raz w tym sezonie w 18 meczowej pojawi się P.Mrozek, który od początku rundy leczył kontuzję. Dla naszej drużyny to bardzo ważny sprawdzian, mecz z Mazowszem może zadecydować o tym, o jakie cele w tym sezonie bić będą się zawodnicy Michała Pyśniaka. Zwycięstwo pozwoli nam zmniejszyć stratę do Mazowsza i przy dobrym układzie gier przeskoczyć Amator. Porażka przy dodatkowym zwycięstwie Garbarni skomplikuje walkę o pozycję wyższą niż 5.