Wygrana Cisów Nałęczów!

W ostatnią niedziele Cisy Nałęczów wygrały z Żyrzyniakiem Żyrzyn 2:1. Spotkanie to było trudną przeprawą zawodników Michała Pyśniaka, mimo zdecydowanej przewagi i wielu stworzony sytuacji podbramkowych Cisy nie potrafiły pokonać bramkarza gości. W 25 minucie meczu wynik otworzył M.Kijek, który wykorzystał podanie D.Kędry i w piękny sposób „podcinką” pokonał golkipera Żyrzyniaka. Wydawało się że Cisy kontrolują przebieg spotkania i w przeciągu kilku minut podwyższą prowadzenie, niestety stworzonych sytuacji nie wykorzystali F.Mazurek oraz P.Barwiak. Gracze z Nałęczowa dominowali, jednka w 35 minucie meczu goście wyrównali, pomocnik Żyrzyniaka strzelił bramkę tak zwanym centrostrzałem w samo okienko i było 1:1. Druga połowa była zdecydowanie gorszym widowiskiem sportowym. Dużo górnych piłek oraz nie składnych akcji. Cisy dalej przeważały i stwrzały kolejne okazję do strzelenia bramek, swoich okazji nie wykorzystali D.Kędra czy M.Durakiewicz. W poprzeczkę trafił M.Kijek a groźny strzał K.Stanieckiego obronił bramkarz Żyrzyniaka. Kolejne akcję nie przynosiły bramek dla gospodarzy, goście nie stworzyli sobie tak naprawdę żaddnej dogodnej sytuacji poza jedną kontrą, przy której dobrze zachował się M.Pyśniak. Około 75 minuty na rajd środkiem boiska zdecydował się D.Kędra, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak obrońca Żyrzyniaka zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny dla Cisów Nałęczów, który wykorzystał M.Kijek. Końcówka spotkania to zdecydowanie kiepska gra naszej drużyny. Wiele stałych fragmentów gry dla Żyrzyniaka i duża niepewność o końcowy rezultat.

Cisy grały w ustawieniu :

W najbliższą niedziele czeka nas derbowy mecz z drużyną Wawelu Wąwolnica. To spotkanie odbędzie się na obiekcie Wawelu o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na derby i liczmy na zwycięstwo.