Ostatnia prosta

Do ligowych zmagań zostały niecałe dwa tygodnie. Przed naszymi zawodnikami jeszcze dwa mecze towarzyskie, jutro zmierzymy się ponownie z Legionem Tomaszowice, tym razem spotkanie rozegramy na stadionie w Tomaszowicach o godzinie 18:00. Próbą generalną przed pierwszą ligową kolejką będzie spotkanie z lokalnym rywalem Ks Drzewce. Sezon zaczniemy od meczu wyjazdowego z zespołem Żyrzyniaka Żyrzyn. Zespół Grzegorza Zjawionego nie przeszedł personalnej rewolucji i nie można spodziewać się niczego nowego w grze drużyny Żyrzyniaka. Największym zagrożeniem może być pozyskany w zimie były zawodnik Puławiaka Puławy Alan Kuriata, który dobrze prezentował się w rundzie wiosennej.

W lidze najprawdopodobniej zobaczymy tylko 13 zespołów, z rozgrywek wycofali się Czarni Dęblin. W naszej grupie A-klasy doszło też do kilku ciekawych transferów. Rynek transferowy opanowały zespoły Ks Drzewce, Garbarni Kurów i Serokomli Janowiec do sporych roszad doszło również w zespołach Wilków oraz Wodniaka. Ks Drzewce pozyskało aż 6 zawodników, są to: Karolik, Suszek, Czopek, Dębiec (wszyscy Puławiak Puławy) oraz Chęć i Pietrak (Cisy Nałęczów). Zespół Garbarni wzmocnili M.Mrozek (Góra Puławska) oraz K.Kopeć (Hetman Gołąb). Do Janowca zaś doszło kliku zawodników wcześniej reprezentujących Hetman Gołąb oraz Wisłę II Puławy. Dużo dzieje się w ekipie LKS-u Wilków do drużyny dołączyli Banaś (Mazowsze Stężyca), B.Kawałek (POM Piotrowice) oraz kilku zawodników z LKS-u Wandalin. W Wodniaku w tym sezonie zobaczymy dwóch byłych graczy Wilków A.Jaszczyńśkiego.