Cisy dwa, Orlęta zero!

Cisy Nałeczów z trzema punktami:

Nasza zespół wygrał z Orlętami Dęblin stosunkiem 2:0. Nasi zawodnicy mieli mnóstwo okazji do podniesienia wyniku, jednak jak co mecz nie popisali się skutecznością, marnując dogodne okazję. Nie skłamałby ten, który powiedział by że każdy zawodnik Cisów oprócz bramkarza miał w niedzielnym spotkaniu szansę na zdobycie bramki, co pokazuje jak dużo ich było. Cisy grały w tym spotkaniu bez kilku swoich zawodników, trener Pyśniak nie mógł skorzystać z M.Kijka, D.Dęgi oraz P.Barwiaka, kontuzję nadal leczą P.Mrozek oraz Ł.Krasucki, w kadrze zabrakło również D.Nowaka, J.Radomskiego czy D.Koputa. Mimo tych osłabieni Cisy były zdecydowany faworytem i już w 10 minucie meczu wyszły na prowadzenie. Bramka padła po wrzutce z rzutu wolnego S.Kuzioły, kiedy to zawodnik gości skierował piłkę do własnej bramki. Dalsza część spotkania to zdecydowana przewaga Cisów i festiwal nie wykorzystanych sytuacji. Nasza drużyna grała w tym spotkaniu do 30 metra drużyny przeciwnej, później było zdecydowanie gorzej, brakowało albo ostatniego podania albo wykończenia. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Cisów. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Nadal Cisy dyktowały warunki, nie potrafiąc tego udokumentować. W 60 minucie spotkania na 2:0 podwyższył M.Durakiewicz po wrzutce D.Kędry i Cisy prowadziły 2:0. W ostatnich minutach meczu Cisy miały dwie sytuację, który nie sposób było zmarnować. A jednak naszym zawodnikom się to udało, najpierw D.Banaszek dał się wyprzedzić obrońcy, który wybił piłkę z linii bramkowej, później D.Mrozek nie utrzymał linii spalonego i mimo  umieszczenia piłki w siatce sędzie bramki nie mógł uznać. Szkoda że nie nareperowaliśmy sobie bilansu bramkowego, bo goście byli w tym spotkaniu bardzo słabo dysponowania, jednak nasza skuteczność nadal pozostawia wiele do życzenia. Już w niedziele o godzinie 17:00 Cisy zmierzał się z Serokomlą Janowiec. Na to spotkanie zapraszamy do Janowca w niedziele o godzinie 17:00.