Skuteczność równa zeru! Cisy przegrywają w derbach

Przegrane derby:

Cisy nie dały rady Wawelowi Wąwolnica, nasi zawodnicy ulegli zawodnikom Andrzeja Depty 0:1 po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry. Nasza drużyna zdecydowanie przewyższała piłkarsko graczy z Wąwolnicy, których interesowało tylko wybijanie piłki. Cisy stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji ale zabrakło skuteczności oraz zdecydowania. Podopieczni Michała Pyśniak absolutnie panowali nad przebiegiem spotkania, gra przez całą drugą połowę meczu toczyła się na połowie gospodarzy, którzy nie stworzyli zbyt dużo groźnych sytuacji. Mimo trudnych warunków związanych z przerażająco złym stanem boiska zawodnicy Cisów chcieli grać w piłkę nożną, drużyna gospodarzy ograniczyła się do prostych środków czyli kopnij gdziekolwiek. (najlepiej w aut) Mecz obfitował w wiele stałych fragmentów gry, których Cisy nie były w stanie wykorzystać. W pierwszej połowie spotkania sędzia podjął kontrowersyjna decyzję o niepodyktowaniu rzutu karnego dla Cisów po faulu na F.Pyśniaku. Trudno opisać spotkanie, w którym drużyna zwycięska oddaje na bramkę rywala dwa strzały i jeden kończy się zwycięską bramką w doliczonym czasie gry. Brawo za chęć gry i walkę dla zawodników Cisów Nałęczów, przegraliśmy dziś nie tylko z Wawelem ale również ze stanem murawy, który premiował styl gry gospodarzy. Brawo również dla Wawelu za dobrą atmosferę i brak sytuacji poza sportowych, które w derbach zdarzają się często. O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i wyciągnąć wnioski o tym że gra się do końca.

Walczyć, trenować, Cisy muszą panować!

Zmazać plamę – Cisy Nałęczów – Orlęta Dęblin

Okazję do rehabilitacji zawodnicy z Nałęczowa będą mieli już w najbliższą sobotę. Piłkarze Michała Pyśniaka zmierzą się z Orlętami Dęblin na stadionie miejski w Nałęczowie o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy na to spotkania!