Runda wyzwanie!

Najbliższa runda może okazać się dla Cisów najcięższą od dawna. Nasza drużyna to obecnie wielka niewiadoma. Przed ligą rozegraliśmy 5 meczów kontrolnych, z czego dwa razy przegraliśmy, dwa razy zremisowaliśmy oraz raz wygraliśmy. Każde z rozegranych spotkań było diametralnie różne w naszym wykonaniu. Powodów było wiele, najbardziej znaczącym, absencja większości zawodników w spotkaniach z wyżej notowanym przeciwnikami z Góry Puławskiej oraz Poniatowej, które zakończył się naszymi porażkami i dość słabą grą.

W meczach z przedstawicielami klasy okręgowej ulegliśmy graczom z Poniatowej i Góry Puławskiej . W obu spotkaniach nasz drużyna wyglądała katastrofalnie jeśli chodzi o personalia. Wiele brakujących ogniw i brak szans na pokazanie pełnych możliwości. Zarówno w pierwszym jak i w drugim spotkaniu o porażkach zadecydował skład naszej drużyny. Nie da się przeciwstawić drużynie z wyższej klasy mając do dyspozycji 12 zawodników.

Poza dwiema grami kontrolnymi z wyżej notowanymi drużynami, zagraliśmy również 3 mecze z przedstawicielami serie A. Były to BKS Bogucin, Wilki Wilków oraz Wawel Wąwolnica. W każdym z tych spotkań byliśmy drużyną prowadzącą grę i zdecydowanie przeważającą. Wyniki tych meczów to dwa remisy 2:2 oraz zwycięstwo z drużyną Wawelu Wąwolnica 4:1. Cisy w tych pojedynkach prezentowała się nieźle, jednak brakowało koncentracji i spokoju w rozgrywaniu piłki. Miejmy nadzieję, że już w czasie ligowych zmagań te elementy gry będą funkcjonowały dużo lepiej.

Podczas całego okresu przygotowawczego Cisy strzeliły 11 bramek a straciły 12. Z dobrej strony pokazał się młody skrzydłowy Damian Filip, który strzelił 3 bramki i został najlepszym strzelcem drużyny w okresie przygotowawczym.

Zmiany kadrowe:

Drużyna Cisów na wiosnę będzie personalnie dużo słabsza i trzeba powiedzieć sobie to otwarcie. Trener Pyśniak będzie miał naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. W Nałęczowie na wiosnę nie zagrają: Daniel Kędra oraz Michał Kukuryka, którzy zrezygnowali z gry z powodów zawodowych. Przez najbliższe miesiące na boisku nie zobaczymy również Kacpera Stanieckiego oraz Macieja Durakiewicza, którzy w trakcie rundy wypadli z gry. Dodatkowo w przedostatnim test meczu z gry wypadł Paweł Raczyński, który zerwał więzadła w stawie skokowym i nie zagra w tej rundzie. Z gry w najbliższej rundzie może wypaść też Filip Pyśniak, który leczy obecnie kontuzję stawu skokowego. Bardzo trudną sytuację personalną najlepiej zobrazują liczby: 6 podstawowych zawodników pierwszej 11, którzy stanowili o tym jak wyglądała gra Cisów w poprzednim sezonie, nie zagra w najbliższej rundzie.

Pozytywne informację to na pewno powrót do gry Paweł Barwiak, którego brakował w poprzedniej rundzie. Dodatkowo Cisy pozyskały dwóch byłych zawodników Legionu Tomaszowice, który nie przystąpił do rozgrywek na wiosnę. Gracze pozyskani z Legionu to dobrze znany w Nałęczowie Sebastian Janicki oraz Marek Górecki. W rundzie wiosennej w Cisach zagra również Marek Bednarczyk, który występował w młodzieżowych drużynach naszego klubu. Skład zostanie uzupełniony przez juniorów naszej drużyny.