Podsumowanie przygotowań Cisów Nałęczów + personalia

Do rozpoczęcia sezonu 2016/2017 został już tylko kilka dni, nasi zawodnicy przeszli bardzo intensywny okres przygotowawczy, która ma być dobrą podstawą do długiej ligowej rywalizacji. Dodatkowo uczestniczymy w Pucharze Polski, gdzie czekamy na rywala w II rundzie tych rozgrywek. Nasza drużyna już w ten weekend miała zmierzyć się z GSKS Ułęż, jednak to spotkanie nie odbędzie się. Miejsce GSKS-u zajmie Serokomla Janowiec, który przełożyła I kolejkę ligowych zmagań, a spotkanie z tym zespołem czeka nas 14 września w środę.

Przygotowania:

Cisy w okresie przygotowawczym rozegrały aż 9 spotkań kontrolnych, notując w nich 6 zwycięstw oraz 3 porażki. Bilans bramkowy 19 strzelonych - 11 straconych bramek. Nasi zawodnicy w początkowej fazie przygotowań zmierzyli się z zespołami z klasy okręgowej, dwa razy minimalnie przegrywając (z GKS Niemce 1:2 oraz Stalą Poniatowa 0:1) oraz wygrywając z KS Górą Puławską (2:1). Dalsza część okresu przygotowawczego to spotkania z drużynami z tego samego szczebla rozgrywek. Cisy grały dwukrotnie z Zawiszą Garbów oraz z BKS-em Bogucin, Legionem Tomaszowice, Wawelem Wąwolnica. W tych spotkaniach podopieczni trenera Pyśniaka przegrali tylko raz, zdecydowanie ulegając BKS-owi Bogucin 1:4. W innych spotkaniach nasi piłkarze pokazali wyższość nad rywalami, notując świetny bilans bramkowy 17 strzelonych - 3 stracone bramki. W wielu meczach Cisy wyglądały bardzo dojrzale i starały się grać miłą dla oka piłkę, w niektórych fragmentach gry prezentując się naprawdę bardzo dobrze. Niestety były również takie spotkania jak mecz z BKS-em Bogucin gdzie rywal strzelił nam 4 bramki, co naszej defensywie ostatni raz zdarzyło się w spotkaniu z Wodniakiem Łaziska blisko rok temu. Ogólna ocena okresu przygotowawczego powinna być raczej pozytywna i może napawać optymizmem przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Statystyki:

Najskuteczniejszym zawodnikiem Cisów w okresie przygotowawczym był Daniel Kędra, który zanotował 7 goli, 4 gole strzelił podstawowy napastnik Cisów Piotr Mrozek, 3 dołożył nasz nowy nabytek Maciej Pietrak, po dwa gole strzelili Damian Filip, Paweł Kruk oraz Dariusz Banaszek z jedną bramką na koncie okres przygotowawczy zakończyli Radosław Szewczyk, Maciej Durakiewicz i Paweł Barwiak. Obecna kadra zapowiada dużą rywalizację o obsadę jednego ze skrzydeł gdzie mogą zagrać P.Kruk, K.Turek, K.Pietrak, D.Filip, D.Banaszek oraz J.Stypuła, drugie skrzydło należeć będzie do D.Kędry, który jest pewniakiem w tali trenera Pyśniaka. Cieszy pozostanie w naszych barwach M.Kijka, który do ostatnich chwil wahał się nad odejściem, jego pozostanie oznacza, że Cisy nadal w składzie mają o dyspozycji klasową 10, której brakowało by po odejściu Kijka i ciągłej kontuzji Ł.Krasuckiego. Do gry w najbliższym czasie wrócić powinien P.Raczyński, którego w połowie poprzedniej rundy wykluczyła kontuzja

Transfery:

W składzie drużyny Cisów doszło do kilku zmian, jednak pierwsza 11 w inauguracyjnym spotkaniu nie powinna różnić się bardzo od tej z ostatnich kolejek poprzedniego sezonu. Największą stratą dla drużyny będą odejście Sebastiana Kuzioły oraz czasowy wyjazd F. Mazurka. Kuzioła zmienił barwy na biało-czerwone i w najbliższym sezonie zagra w barwach największego rywala Cisów – KS-ie Drzewce. W barwach naszej drużyny nie zagrają już również Daniel Nowak oraz Jarosław Radomski, którzy nie wznowili treningów z drużyną. Dodatkowo do swojego macierzystego klubu z wypożyczenia wrócił Damian Dęga.

Ruchy do klubu również były ciekawe. W zespole Cisów zobaczymy 6 nowych twarzy, choć 5 z nich już w Cisach grało. Wszyscy pozyskani zawodnicy to „młodzi gniewni”, którzy będą chcieli udowodnić Nałęczowskiej publiczności swoje umiejętności. Największymi wzmocnieniami naszej drużyny powinni się okazać powracający z KS Drzewce bracia Pietrak. Kamil i Maciek to młodzi ale już ukształtowani zawodnicy, którzy mają jeszcze dużo do pokazania, szczególnie w Nałęczowie, gdzie grali już kilka lat temu. W barwach Cisów zobaczymy również Damiana Filipa, który wcześniej reprezentował drużyn młodzieżowych BKS Lublin, wzmocni on rywalizację na pozycji skrzydłowego lub bocznego obrońcy. Do Cisów wracają również byli juniorzy naszego zespołu Radosław Szewczyk, który szykowany jest na pozycję 6 lub 8 oraz Adrian Poniatowski, którego naturalną pozycją jest środek obrony. Zarówno Radek jak i Adrian posiadają ogromny potencjał i na pewno już teraz włączą się do rywalizacji o pierwszą 11. W barwach Cisów w najbliższym sezonie zobaczymy również nowego bramkarza. Jest nim Adrian Nakonieczny, który ma rywalizować o bluzę numer 2 z Patrykiem Lewandowski a docelowo zastąpić grającego trenera zespołu z Nałęczowa - Michała Pyśniaka. Najstarszy z tych zawodników ma zaledwie 22 lata, a średnia wieku naszych „zakupów” to 18 lat, nic tylko się cieszyć, że to w końcu zawodnicy młodzi i miejscowi będą stanowili o sile drużyny Cisów.