Derby! Cisy Nałęczów - Ks Drzewce!

Zapowiedź:

Już w najbliższą niedziele czeka nas ostatni mecz ligowy w sezonie 2015/2016. Nasza drużyna zmierzy się z lokalnym rywalem Ks-em Drzewce. Derby gminy będą podsumowanie ostatniego roku, miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy nie zawiodą i pokażą na co ich stać. Derbowe spotkanie odbędzie się w niedziele o godzinie 17:00 na boisku w Drzewcach. Serdecznie zapraszamy sympatyków futbolu na ten mecz i liczymy na wsparcie podczas tak ważnego spotkania.
Ks Drzewce:

Drużyna z Drzewiec to rywal nie przewidywalny, potrafi zagrać bardzo dobre spotkanie ( n.p 2:2 z KS Górą Puławską) a w następnym spotkaniu „nie wyjść na boisko" (1:5 z Wodniakiem). W całym sezonie drużyna Ks-u spisuje się dość przeciętnie. Po bardzo dobrym początku i liderowaniu w tabeli przez okres kilku kolejek, gracze Nowaczka zaczęli grać bardzo słabo. Runda wiosenna to w wykonaniu Drzewiec totalna porażka! Drużyna przed sezonem zakładająca awans do okręgówki zdobyła w tej rundzie zaledwie 9 punktów, co plasuje ich w tabeli obecnej rundy na 12 miejscu. Taka postawa drużyny z Drzewiec jest wielkim zaskoczeniem.

Po drużynie z Drzewiec raczej nie mamy co spodziewać się rozgrywania piłki od bramki i budowania składnych akcji. Trener Nowaczek propaguje grę z kontry i uczula swoich zawodników na zbyt długie rozgrywanie piłki w linii obrony (raczej będą kopać lagę ) Największym problemem tej drużyny jest brak kolektywu, wiele tam indywidualności, jednak do stworzenia drużyny odrobinę brakuje.

Największym zagrożeniem dla naszej linii obrony może być trio kiedyś występujące w Puławiaku Puławy: Czopek, Kuriata, Karolik. To zapewne na nich będzie spoczywać największa odpowiedzialność w linii ofensywnej drużyny Ks Drzewce. Dużym zagrożeniem będzie również W.Plewiński, który przez wiele lat reprezentował Cisy Nałęczów i będzie chciał pokazać pazur w spotkaniu z klubem, którego jest wychowankiem.

Spotkanie starych znajomych:

W obu drużynach występuję wielu graczy z przeszłością u obecnego rywala. W drużynie z Drzewiec są to Plewiński, Pietrak, Gołębiowski, Zielonka, Kozak, bracia Panasiewicz czy Chęć. Ci zawodnicy w większości swoją przygodę z piłką zaczynali w Nałęczowie, a niektórzy z nich wiele razy wystąpili również w seniorskiej drużynie Cisów – Plewiński, Pietrak, Gołębiowski czy Panasiewicz.

Po drugiej stronie barykady również mamy wiele przykładów. W barwach Ks Drzewce z naszej drużyny występowali między innymi trener Cisów Michał Pyśniak, Ł.Krasucki, P.Kruk, P.Mrozek, F.Pyśniak, K.Turek, D.Nowak czy D.Dęga. W większości to Ci zawodnicy stanowili kilka lat temu o sile Ks Drzewce a obecnie reprezentują naszą drużynę.

Raport:

Ks Drzewce w najbliższym spotkaniu zapewne wyjdzie w składzie: Gołebiowski, Wiśliński, Pyśniak, Sykut, Kanidzia, Karolik, Knap, Dębski, Plewiński, Suszek, Czopek. Za czerwoną kartkę pauzował będzie K.Pietrak.

Trener Michał Pyśniak nie będzie mógł skorzystać z F.Mazurka oraz M.Kijka, tak jak w całej rundzie nie zagra Ł.Krasucki, który nadal leczy kontuzję. Nasz rozgrywający stracił całą rundę wiosenną, a z nim na pokładzie nasz statek mógłby popłynąć jeszcze wyżej w ligowej tabeli.